‘AKP yıllardır kandırdı, inanmayın artık’

Dönemin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2017 tarihinde ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’nda, firmalara seslenip ürünlerde yüzde 10 indirim yapmalarını ve vatandaşlara da bu mücadeleye sahip çıkmaları çağrısında bulunmuştu. AKP eski il başkan yardımcısı olan ve halen Menderes Belediyesi Hukuk İşleri Birim Amiri Hakan Tekin de çağrı üzerine destek için maaşının yüzde 10’luk kısmını Hazine ve Maliye Bakanlığı’na yatırdı. Bağış sonrası Berat Albayrak, Tekin’e teşekkür mektubu ile darphanede özel olarak basılan ve üzerinde “Fedakar katkı ve özveriniz için teşekkür ederim”yazılı bronz şilt hediye etti.

(Hakan Tekin’e verilen özel basım olan “Fedakar katkı ve özveriniz için teşekkür ederim” yazılı bronz şilt) 

21 YILDIR DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK

Halen CHP’li Menderes belediyesinde görev yapan Hakan Tekin, bireysel olarak yaptığı fedakârlığa rağmen ülkede değişen birşey olmamasına tepki gösterdi.

Berat Albayrak’ın gönderdiği şilti iade edeceğini ifade eden Tekin, “ Bakanın çağrısına benim gibi Türkiye genelinde 81 kişi karşılık vermiş. Bir vatandaş olarak maaşımın yüzde 10’unu bağışladık. Ama 2017 yılından bu tarafa değişen bir şey olmadığını gördük. Biz o dönem inandık ama bizleri kandırmışlar. Dolar 6-7 TL iken şimdi 30 TL bandına doğru gidiyor. Avro 30 Tl, altın tavan yaptı. Benzin 35 TL oldu. 2017 yılından bugüne kadar iyileşen bir şey yok. Ülkenin gidişatının iyi olmadığını ve daha da geriye gittiğine şahit oluyoruz. Devlet o günden bu güne vatandaşının refahı için bir şey yapmadığı gibi bizi daha da fakirleştirdi. Maliye bakanlı şilti geri iade edeceğim. 81 kişi de iade etsin. AKP hâlâ bizi kandırmaya devam ediyor. Bunları AKP eski il başkan yardımcısı olarak söylüyorum. AKP’ye inanmasınlar. Avrupa da bütün devletlerin amacı vatandaşın refahını artırmak umutlu ve huzurlu yaşamasını sağlamak. Devletlerin politikası budur. Devlet benim vatandaşıma nasıl yüklerim diye süründürür hesabı yapıyorlar. Kefen paramızdan tutun da çocuğumuzu ayırdığımız akçeye dahi göz diktiler. İnsanlarda huzursuzluk ve gelecek kaygısı var. Hâlâ 21 yıldır ülkeyi yöneten siyasi parti insanların refah seviyesini yükseltemez. Ekonomik sıkıntılar ve adaletsizlikten İngiltere’ye gideceğim bir daha kandırılmak istemiyorum. Bu hükümet başta olduğu sürece insanlar fakirleşmeye mahkum olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x