EFT’yi geri çekerek dolandırmaya çalıştılar

Akyazı ilçesinde meydana gelen olayda, satın aldıkları cep telefonunun parasını EFT yoluyla ödeyen iki kişi, daha sonrasında parayı geri çekerek iş yerini dolandırdı. Hesabında parayı göremeyen iş yeri sahibi, bankayla iletişime geçti.

EFT’nin iptal edildiğini öğrenen iş yeri sahibi, dolandırıldığını anlayarak durumu polis ekiplerine bildirdi. Konuya ilişkin inceleme başlatan polis ekipleri, şüphelileri yakalayarak gözaltına aldı.

Şüpheliler tarafından dolandırıldığını aktaran Ömer Ş., ” dedi.

“300 LİRA ELDEN TESLİM ALMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ”

Şüphelilerin dükkana gelerek dolandırmaya çalıştığı bir başka işyeri sahibi Gürkan G. ise, “Bana da geldiler ve telefon sordular. 10 bin liralık bir bütçelerinin olduğunu söyleyerek telefonlara bakmaya başladılar. Bir telefonu aldığını söyleyen kişi parayı hesabıma atacağını söyledi. Hesap numaramı verdim ancak para düşmemişti. Durumu şüpheliye sorduğumda EFT ile gönderdiklerini ve 9 bin 700 lira olan telefon için 10 bin lira gönderdiklerini, 300 lira da elden teslim almak istediklerini söyledi. Ben de hesabıma para gelemeden telefonu veremeyeceğimi söyledim. Bunun üzerine yaşanan tartışma sonrasında dükkanımdan çıktılar. Ben de diğer telefoncu arkadaşlarıma söyledim fakat o sırada başka bir telefoncuya girdiler” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir