Metin Akpınar’ın Gündem Olan Altılı Masa Yorumu: ‘Tavuk Göğsünün Tırnağına Muhallebi Tabağı Niye Battı?’

Metin Akpınar, Kafa TV’nin YouTube kanalında konuk olduğu programda Altılı Masa yorumuyla gündeme bomba gibi düştü. Söyledikleriyle siyaset gündemini hedef alan usta oyuncu, geçtiğimiz hafta masadan ayrılan İYİ Parti lideri Meral Akşener’e de göndermelerde bulundu.

Metin Akpınar, Kafa TV’nin YouTube kanalında yayınlanan Uzun Lafın Kısası programında Candaş Tolga Işık’ın konuğu oldu.

Şu sıralar oldukça hareketli olan siyaset gündemine dair konuşan usta oyuncu, geçtiğimiz hafta Altılı Masa’nın 12. toplantısının bitiminde masadan ayrıldığını resmi olarak açıklayan İYİ Parti lideri Meral Akşener’e söyledikleriyle dikkat çekti.

Kameralar karşısına çıkarak Millet İttifakı’nın ortak adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendilerine ‘dayatıldığını’ açıklayan Akşener Altılı Masa’dan kalktığını kamuoyuna duyurmuştu.

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu adaylığa davet eden İYİ Parti lideri 6 Mart’ta yapılan toplantıyla birlikte masaya geri dönmüştü.

Akpınar kendisine sorulan ”Altılı Masa’da yaşananları nasıl yorumluyorsunuz” sorusuna eski bir sözle cevap verdi. Ünlü oyuncu, “Rüzgarsız havada fırıldak dönüyorsa mutlaka bir üfleyeni vardır” ifadeleriyle gündemde bomba etkisi yarattı.

Ünlü sanatçı siyaset gündeminde günlerce süren konuşmalar için de “Ben alkolik olmadım hiç ama o keyfe bağımlılığım oldu. Sofra adabına bağımlılığım oldu. Sofra 6’lı masaya, 5’li masaya benzemez. Sofra çok güzel kuralları olan efendice bir şeydir. Öyle hemen oturup, kalkamazsınız” dedi.

Metin Akpınar’ın “Altılı masadan Meral Hanım kafa atarak, tekme atarak çıktı. Niye… Tavuk göğsünün tırnağına muhallebi tabağı niye battı” sözleri ise adeta viral oldu.

İşte videonun tamamı…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*