Ulusoy Un, Malta’da şirket kurduğunu KAP’a bildirdi.

Ulusoy Un yatırımlarını yurtdışına taşıdı ve Malta’da şirket kurduğunu Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi. .

İKİ ŞİRKETTEN BİRİ ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Şirket yaptığı açıklamada, “Şirketimiz tarafından 12.10.2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda; Malta’da yerleşik ve uluslararası emtia ticareti alanında faaliyet göstermek üzere Malta ticari hukukuna göre iki farklı statüde iki farklı şirket kurulması çalışmalarına başlandığı duyurulmuştu. Edel Food and Agriculture Limited ünvanlı şirketimizin kuruluş işlemleri tamamlanmış olup diğer şirketimizin kuruluş çalışmaları devam etmektedir.” denildi.

1969 yılında kurulan şirket 90’dan fazla ülkeye unlu mamül ihracatı yapıyor. TİM1000 listesine göre Türkiye’nin en büyük 247. ihracatçısı, İSO500 listesine göre Türkiye’nin en büyük 273. sanayi kuruluşu ve kendi sektörünün en büyük firması olan Ulusoy Un, Fortune500 listesine göre 69. ve Capital dergisinin Capital500 araştırmasına göre de Türkiye’nin en büyük 84. firması olarak yer alıyor.

Geçtiğimiz aylarda alternatif finansman kanallarına erişim kapsamında ilk sukuk ve finansman bonosu ihracını gerçekleştiren ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımlarına devam eden Ulusoy Un, “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” araştırmasına göre de Anadolu’nun en büyük 17. firması olarak konumlanıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x